Çikolata ve Şekerleme Üretim Prosesi

Çikolata ve Şekerleme

Çikolata, Güney Amerika, Batı Afrika, Hint Adaları gibi bölgelerde yetişen kakao ağacının yılda 2 kez meyve verdiği dönemde toplanan kakao çekirdekleri ya da tohumlarının çeşitli proseslerden geçirilerek ortaya çıkarılan bir tür tatlı bir yiyecektir.

Çikolata Üretimi

Latincede “tanrıların besini” anlamında Theobromocacao olan kakao ağacından elde edilen kakao, Batı Hint Adaları, Batı Afrika  ve Güney Amerika’da üretilir. Kakao ağaçları dört yaşından sonra meyve vermeye başlar. Bir meyvenin içinde yaklaşık 2,5 cm boyunda 20-40 tohum, yani kakao çekirdeği bulunur. Kakao çekirdekleri birkaç gün muz yaprağında mayalandırılır. Daha sonra güneşte kurutulur ve böylece çekirdekler fabrikada işlenmeye hazır hale gelmiş olur.

İşlenmeye hazır hale getirilen kakao çekirdekleri fabrikalarda temizlenip, kavrulup, öğütülen ve sıvı-krema kıvamına getirilerek çikolata üretiminde kullanılır. Kakaonun çekirdekten çikolataya dönüşümü sürecinde Endülüs Krom her aşamada sizler için proses çözümleri sunar.

Çikolata ve şekerleme üretim prosesi ile ilgili anahtar teslim çözümlerimiz hakkında deyatlı bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

 

Çikolata ve Şekerleme Üretim Prosesi