Kimya Sanayisi için Proses Çözümleri

Kimya Sanayisi için Paslanmaz Çelik Tanklar

Paslanmaz çelik kimyasal depolama tankları, korozyona ve zor fiziksel koşullara karşı dayanıklı olduğu için birçok kimyasal ürünün (asitler, bazlar, polimerler, gübreler vb.) depolanmasında ve kimyasal ürünlerin üretim proseslerinde kullanılmaktadır.

Paslanmaz çelik depolama tankları genellikle 304 veya 316 paslanmaz çelikten imal edilir. Bu malzemeler mükemmel korozyon direnci ve dayanıklılık sunarak, tankları aşındırıcı kimyasalların uzun süre boyunca depolanacağı veya işleneceği uygulamalar için ideal hale getirir.

Kimyasal Depolama Tankı Avantajları

Paslanmaz çelik depolama tankları, diğer depolama tank türlerine göre çeşitli avantajlar sunar:

Korozyon Direnci: Paslanmaz çelik, diğer metallerin çoğuna kıyasla çok yüksek korozyon direncine sahiptir, bu da onu sülfürik asit veya sodyum hidroksit (NaOH) gibi aşındırıcı elementler içeren kimyasalları depolamak için ideal bir malzeme yapar. İyi korozyon direnci özellikleri ayrıca paslanmaz çelik tankları su veya doğalgaz (NG) gibi aşındırıcı olmayan sıvıların depolanması içinde tercih edilmesini sağlar.

Düşük Bakım Gereksinimleri: Paslanmaz çelik, endüstriyel faaliyetlerin gerçekleştiği birçok ortamda yaygın olarak meydana gelen iki tür korozyon olan oyuk ve çatlak korozyonuna karşı oldukça dirençlidir, bu nedenle paslanmaz çelik tanklar kimyasal depolama tankları daha az sıklıkta temizlik veya diğer bakım gerektirir.

Kimya Sanayisi için Proses Çözümleri