Tarihçe

Temellerini 2004 yılında İzmir’de atan Endülüs Krom Makina, zeytin & zeytinyağı sektöründe makina servisi hizmeti vermeye başlamıştır. Şirket, “ENDÜLÜS KROM Makina Metal İşleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi” ismi ile 2006 yılı başında kurulmuştur.

Türkiye paslanmaz çelik sanayi sektöründe faaliyet gösteren ENDÜLÜS KROM Makina, 2006 yılında İzmir Bornova 4.Sanayi Sitesi’nde 200m²lik alan üzerine kurulu bir atölyede hizmet vermeye başlamıştır. Paslanmaz çelik sektöründen aldığı olumlu geri dönüşler ile müşterilerine sunduğu güven ve kaliteyi kendilerine görev edinen ENDÜLÜS KROM Makina, başarı adımlarını yukarı yönlü ivme ile devam ettirdi ve sadece 2 yıl sonra 2008 yılında İzmir Kemalpaşa Sütçüler Mevkii’nde 2.500m²lik alan üzerine kurulu yeni üretim tesisinde modern ekipmanlarla hizmet vermeye devam etmiştir.

Günümüzde ise, 2020 yılı başı itibari ile İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesinde 5.000m²lik alan üzerine kurulmuş, modern tesisinde, 15 yılı aşkın tecrübesiyle, üretim, proje, ar-ge, satış ve servis bölümleri ile hizmet vermeye devam etmekdir.

Tarihçe